V tednu pisanja z roko od 20. 1. 2020 do 24. 1. 2020 smo se z učenci 5. a z razredničarko Polonco Kammermeier in devetošolci iz skupin A in B priključili odmevni vseslovenski akciji pisanja z roko. Učenci so spoznali pomen pisanja z roko, naučili so se, da vsak človek izoblikuje svoj lasten zapis.

Tako pisanje vpliva na razvoj možganov in na boljši razvoj motoričnih spretnosti. Pogledali so si tudi nekatere zapise in podpise znanih ljudi, naučili so se, da so imeli njihovi predhodniki v šolah oceno iz lepopisja. Pogovarjali smo se o pisavi s pisanimi črkami. Večina današnjih učencev v končnih razredih osnovnih šol uporablja male tiskane črke. Ugotavljali so, da je najverjetnejši vzrok čitljivost.

Petošolci so poleg lastnega zapisa Prešernove Zdravljice ustvarili še zanimive podobe rok, ki nas ozaveščajo o pomenu pisanja z roko.

Fotografije so nastale 23. 1. 2020, ko obeležujemo mednarodni dan pisanja z roko.

Več si lahko preberete tudi na spletnem naslovu https://www.pisemozroko.si/.

Mitja Spreizer