V mesecu septembru so potekala izbirna predtekmovanja za novo sezono Malih sivih celic. Udeležili sta se jih dve ekipi naše šole. Ekipi v sestavi Maks Ivan Simon, Anže Balanč in Katarina Polanšek se je uspelo prebiti v drugi krog. Na koncu predtekmovanj so se uvrstili na nehvaležno 6. mesto in s tem le za dve mesti zgrešili uvrstitev v televizijsko oddajo.

Se je pa naši šoli uspelo uvrstiti na televizijo v novi rubriki Hitri lončki. Šolo so zastopali Črt Božnik, Nike Leo Gaberc in Matic Terbovc. Pomerili so se z ekipo Osnovne šole Kajetana Koviča iz Poljčan. Njihov nastop si lahko ogledate na SLO 1 v oddaji Male sive celice, ki bo na sporedu v soboto, 30. oktobra, v dopoldanskem času.

Na fotografijah: Maks Ivan, Anže in Katarina v drugem krogu predtekmovanja z novim voditeljem oddaje Rokom Škrlepom ter Črt, Nike Leo in Matic z voditeljico Jasno Merklin in mentorico na snemanju hitrih lončkov v studiu TV Slovenija.

mag. Andreja Polanšek, mentorica Malih sivih celic