Na Osnovni šoli Križe že leta obstaja tradicija predaje ključa bodočim devetim razredom. Oddelka izbereta vsak po enega fanta in eno dekle, ki potem tekmujeta v treh različnih igrah proti paru iz drugega oddelka. Igre so zabavne in spretnostne. Letos sta para na primer morala pobrati jabolko iz posode z vode in ga prenesti prek igrišča brez uporabe rok in se prebiti čez spretnostni poligon zavezana skupaj. Par, ki ima na koncu iger več zmag, dobi ključ, ki pomeni nekakšno prevlado na šoli. Razred, ki dobi ključ, pa ga na koncu leta tudi preda naslednji generaciji. Ključ je po osvojitvi potrebno dobro skriti, saj ga lahko razred, ki ga ni osvojil, ukrade in tako oni predajo ključ naprej. Predaja ključa je tako zanimiva popestritev dogajanja na šoli, ki traja celotno šolsko leto.

Zmagovalci letošnje predaje so učenci 8. b razreda.

Matevž Grašič, 9. a