Tako kot branje ne pozna meja, ga tudi prijateljstvo ne pozna. Učenci 4.B so se v šolskem letu 2023/24 vključili v mednarodni projekt Čitanje ne poznaje granice (Branje ne pozna meja). Preko leta so spoznavali hrvaške mladinske avtorje, še posebej pisateljico Ivano Brlić Mažuranić, ki je napisala knjigo Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča. Plodno sodelovanje s prijateljsko šolo OŠ Dr. Branimira Markovića, jih je popeljalo na nepozaben obisk v Ravno Goro. Učenci, prijatelji, so pripravili poseben program, kjer so predstavili svoj domači kraj ter znanstvenika po katerem je šola dobila ime. Sledil je ogled šole ter prijateljsko športno srečanje učiteljic v badmintonu in učencev v nogometu. Nato jih je že čakalo okusno kosilo ter ogled najmanjše podružnične šole z enim oknom, enimi vrati, enim učiteljem ter dvema učencema. Pot jih je nato vodila še v muzej starih predmetov, zbranih iz domačega kraja ter v center velikih zveri. Na koncu pa stiski rok, poljubi in obljube, da se še vidimo. Tokrat pri nas, v Križah.